Či už dieťatko spí, alebo len tak vylihuje, aspoň jeden vankúš musíte mať. Takisto nezabudnite na deku, fľašku a cumlík.
Aj keď sa dieťatko pred odchodom najedlo, vždy majte pri sebe nejaký zdravý snack. Čo ďalšie si ešte musíte zbaliť do kočíka, keď idete s vašou ratolesťou na prechádzku? Toto sú naše overené tipy.
FĽAŠKA
Aj bábätká musia dodržiavať pitný režim. Na začiatku prijímajú tekutiny predovšetkým z materského mlieka alebo dojčenskej výživy. Až neskôr im môžete začať dávať čaj, ovocné šťavy alebo v malom množstve aj vodu.
Aby ste na pitný režim nezabudli ani počas prechádzok, vždy majte v kočíku plnú fľašku. A podľa toho, aké je dieťatko veľké a čo mu chutí viac, majte vo fľaške buď mliečko, čaj, šťavu alebo len čistú vodu.
NÁHRADNÁ PLIENKA
Najlepšie bude, ak dieťatko prebalíte tesne predtým, ako odídete z domu. Ak to však nestihnete alebo je plienka relatívne čistá, jednu si pre istotu vezmite so sebou. Bábätká by totižto nemali mať dlho na sebe použitú plienku, pretože nečistoty a vlhkosť môžu spôsobovať zapareniny.
Praktickým a ekologickým riešením sú textilné plienky s vymeniteľnou vnútornou časťou, ktorá sa vyrába z rozložiteľných materiálov. Alebo si zaobstarajte plienky s vymeniteľnou vnútornou časťou z textilu. Tá sa dá oprať a použiť viackrát.
VLHČENÉ UTIERKY A VRECKOVKY
Stali sa počas materstva vlhčené utierky vaším každodenným pomocníkom? Chápeme to, pretože ide o rýchlu záchranu najmä vtedy, keď sa dieťatko zašpiní a nemáte po ruke vodu s mydlom.
Vlhčené utierky zo svojej kočíkovej výbavy určite nevynechávajte, no ak vám môžeme poradiť, namiesto bežných utierok si zaobstarajte ich ekologickejšiu verziu. Takéto obrúsky sa vyrábajú z organických materiálov, ako je napríklad bambus, sú hypoalergénne, rozložiteľné a čo je najlepšie, neobsahujú žiadne dráždivé chemikálie.
No a keď už budete myslieť na hygienu, do kočíka si nezabudnite hodiť aj jedny vreckovky. Poslúžia vám, keď sa dieťatko ušpiní alebo bude mať soplík.
VANKÚŠIK
Či už dieťatko spí, alebo len tak vylihuje, minimálne jeden vankúš musí mať. A to aj vtedy, keď ho v kočíku vezmete niekam na prechádzku. Bez opory ho nenechávajte ani v športovom kočíku, v ktorom zväčša sedí.
Z Lalalu obchodíku vám odporúčame poobzerať sa po vankúšiku v tvare sloních uší. Popri nápaditom dizajne je jeho veľkou výhodou najmä anatomický tvar, vďaka ktorému má hlavička aj chrbát prirodzenú oporu. Navyše, vankúš sa vyrába z organických vlákien, takže o zdravie dieťatka sa nemusíte vôbec obávať.
DEKA
A keď už hovoríme o vankúšiku, nesmieme zabudnúť ani na deku, ktorá do kočíkovej výbavy bez pochyby patrí. Hneď na začiatku vás však upozorňujeme, aby ste dečku mali so sebou nielen v chladnejších mesiacoch, ale aj v lete.
Prirodzene, v chladnom období vám poslúži na zahriatie bábätka. V lete by ste ju však mali mať tiež. Nikdy totižto neviete, kedy sa ochladí. Navyše, dečka vám môže poslúžiť aj vtedy, keď chcete dieťatko povyzliekať z plienok a dopriať mu trochu voľnosti. Aby pri tom neprechladlo a zostalo zakryté, pomôže vám ľahká dečka.
Jednu úžasnú deku máme aj v našom obchodíku. Značka Baby Elephant Ears vyrába dečky z organických vlákien, takže zdravotná nezávadnosť je zaručená. No a ten motív – vtáčiky, sloníky či žirafy potešia nejedno bábo.
A keďže je tento motív univerzálny, dečka môže byť skvelým darčekom pre mamičku, ktorá si necháva pohlavie dieťatka ako prekvapenie.
NÁHRADNÉ BODYNKO A ČIAPKA
Podobne ako deku, aj čiapku treba mať pri sebe bez ohľadu na to, aké je ročné obdobie. Prečo ju mať so sebou v chladných mesiacoch, zrejme vysvetľovať nemusíme. No v lete ju majte v kočíku hlavne na to, aby ste dieťatko chránili pred slnkom.
A či už si vezmete tenšiu textilnú čiapku, ktorá zakryje celú hlavu, alebo budete mať len šiltovku, hlavné je, aby dieťatko nedostalo úpal a nebolo dehydrované. No a kým šiltovka ochráni aj krk a tváričku, textilná čiapka zabráni spáleniu ušiek. Takže si všímajte, kde sa vaša ratolesť opáli najviac, a podľa toho čiapku vyberajte.
CUMLÍK
V prípade, že dieťatko ešte dojčíte alebo mu dávate výživu z fľašky, majte vždy so sebou cumlík. Ten dokáže napodobniť sanie z pŕs alebo fľašky, ktoré dieťa potrebuje, aj keď je už napapané.
Cmúľanie dieťa upokojuje, čo sa napokon hodí najmä pri zaspávaní alebo keď je dieťa nervózne. Cumlík je takisto pomocníkom pri bolesti, ktorú u malých detí spôsobuje rast prvých zubov alebo očkovanie.
MOSKYTIERA, SLNEČNÁ CLONA, PRŠIPLÁŠŤ
Viacúčelová ochrana 3v1 slnko – dážď - hmyz je smart-on-the-go riešením do každej rodiny - slnečná clona, pláštenka do dažďa a sieťka proti hmyzu v jednom balení pripravená na okamžité použitie. Stačí vytiahnuť, nasadiť na kočík a s úsmevom vykročiť do každého počasia.
HRAČKA NA ROZPTÝLENIE
Aby ste v nepríjemných situáciách odviedli pozornosť dieťatka alebo ho upokojili, majte okrem cumlíka poruke aj jeho obľúbenú hračku.
No keďže musíte hračku prevážať v kočíku, nemalo by to byť nič veľké. Pri výbere hračiek pre dieťa tiež myslite na materiál, z ktorého sú vyrobené.
Deti zvyknú všetko oblizovať, takže zabudnite na plyšové hračky, ktoré môžu obsahovať toxické látky. Namiesto toho zvoľte niečo zo 100 % zdravotne nezávadného potravinárskeho silikónu, ktorý môže dať dieťa aj do úst bez akýchkoľvek rizík.
RÝCHLY SNACK
No a na záver dôležitá súčasť kočíkovej výbavy – jedlo. Aj keď sa dieťatko pred odchodom najedlo, vždy majte pri sebe nejaký rýchly pokrm. Môže to byť napríklad banán, kúsok jablka alebo mrkvy.
Zo slaných pochúťok si môžete pre vašu ratolesť nachystať celozrnné krekery alebo syrové tyčinky. Vopred sa však uistite, že rýchly snack neobsahuje alergén, ktorý by dieťatku spôsobil zdravotné problémy.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s dojčenským tovarom www.lalalukids.coma vyberte si z našej ponuky LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops a iných starostlivo vyberaných značiek pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Ak by vás zaújmalo viac článkov o svete detí a rodičovstve, nezabudnite sa príhlásiť na odber noviniek na konci stránky :)
Ideálna stolička sa vyznačuje stabilitou a pohodlnosťou. Pri výbere však myslite aj na zdravotne nezávadný materiál. Detská stolička sa deťom dáva obvykle okolo štvrtého až šiesteho mesiaca. Ak ale bude vaše dieťatko sedávať samostatne už skôr, pokojne mu ju zaobstarajte aj včasnejšie. Poriadne však zvážte jej výber.
1. BEZPEČNOSŤ
Ideálna stolička sa vyznačuje stabilitou a pohodlnosťou. Pri výbere však myslite aj na zdravotne nezávadný materiál. Detská stolička sa deťom dáva obvykle okolo štvrtého až šiesteho mesiaca. Ak ale bude vaše dieťatko sedávať samostatne už skôr, pokojne mu ju zaobstarajte aj včasnejšie. Poriadne však zvážte jej výber.
Keď ide o deti, bezpečnosť je na prvom mieste. Preto si z množstva detských stoličiek vyberte takú, s ktorou sa o dieťa nebudete musieť vôbec báť. Ako posúdiť, že je stolička naozaj bezpečná?
Určite musí byť stabilná. V ideálnom prípade by mala mať zadržiavacie pásy, ktorými v nej dieťa uchytíte.
Rovnako dôležitý je aj materiál. V súčasnosti si máte z čoho vyberať, preto pred menej kvalitnými uprednostnite stoličky zo zdravotne nezávadného materiálu. Aby ste mali ohľadom nezávadnosti úplnú istotu, nakupujte len u certifikovaných výrobcov, ktorí podrobnosti o materiáloch uvádzajú na obale.
Ak sa rozhodnete pre stoličku s kolieskami, nezabudnite sa uistiť, že kolieska majú blokovacie zariadenie, vďaka ktorému sa stolička nebude kĺzať.
2. PRAKTICKOSŤ
Ako vložiť dieťa do stoličky? Bude sa dať jednoducho uskladniť alebo očistiť? Pred kúpou detskej stoličky by ste sa mali zamyslieť aj nad týmito otázkami.
Pretože ak sa dieťatko pri vkladaní stále o niečo zachytáva alebo má v stoličke až príliš veľa miesta a mohlo by z nej vypadnúť, takýto model nie je veľmi dobrým riešením. To isté platí pri čistení a uskladňovaní – ak sa vám zdá, že materiál sa nebude dobre čistiť a stolička sa nedá jednoducho poskladať, radšejinvestujte do drahšej, ktorá bude všetky tieto požiadavky spĺňať.
3. MULTIFUNKČNOSŤ
Časy, keď stolička slúžila dieťatku len na to, aby sa mohlo napapať, sú dávno preč. Samozrejme, detské stoličky plnia predovšetkým tento účel, a to najmä vtedy, keď sa dieťa učí jesť samostatne. No vďaka odnímateľným stolíkom a ďalším vylepšeniam sa kŕmenie razom mení na inú, oveľa zábavnejšiu činnosť.
To platí napríklad aj primultifunkčnej detskej stoličke Koala, ktorá sa dá využívať na viacero spôsobov. Môžete ju použiť ako podsedák na klasickú jedálenskú stoličku a najesť sa s dieťatkom za jedným stolom, alebo ho necháte, aby sa s upevneným stolíkom najedlo samo.
Po výdatnom jedle si na stoličku môžete pripevniť rúčku a vďaka zabudovaným kolieskam si z nej urobiť šikovné vozidlo. Spoločne s vašou ratolesťou tak zažijete kopec zábavy.
Táto stolička bude skvelým spoločníkom pri papaní aj hraní.
4. ERGONOMICKOSŤ
Široká ponuka detských stoličiek umožňuje vyberať si z veľkého množstva farieb či tvarov. Odporúčame vám však, aby ste viac ako dizajn zohľadňovali pohodlie dieťaťa. K tomu prispieva nielen samotný tvar stoličky, ale aj možnosť vložiť do nej menšívankúšikalebo podsedák.
A čo je ešte dôležitejšie, majte na pamäti, aby vzhľad a tvar nezabraňoval zdravému vývoju detského tela. Ergonomickosť dokonca považujeme za jednu z kľúčových vlastností, ktorú treba brať pri kúpe detskej stoličky do úvahy.
Na záver ešte raz uvádzame tie najdôležitejšie vlastnosti. Aká by teda mala byť ideálna stolička pre vaše dieťatko?
bezpečná
ergonomická
zdravotne nezávadná
stabilná
pohodlná
multifunkčná
praktická.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s potrebami pre deti www.lalalukids.coma vyberte si z ponuky širokej ponuky potrieb pre novorodencov ako LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops až po kopec iných potrieb pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Pri deťoch nepoužívajte zubnú pastu s fluoridmi. Tiež sa vyhnite pastám, ktoré obsahujú parabény a brúsiace čiastočky.
Vedeli ste, že deti do troch rokov nemajú vyvinutú schopnosť vypľúvať? Zúbky im preto na začiatku umývajte iba s vodou. Neskôr však už pokojne prejdite na zubnú pastu. Jej zloženie si ale vopred dôkladne preštudujte.
Prvé zúbky sa dieťaťu začnú tlačiť okolo štvrtého až šiesteho mesiaca. Už vtedy by ste mali myslieť na to, ako mu ich budete umývať a čo všetko budete k tomu potrebovať.
Ak ste čítali náš článok o výbere detskej zubnej kefky, iste viete, že na začiatku si pri umývaní detských zúbkov vystačíte s navlhčenou gázou. Tú si omotáte okolo prsta, a potom ňou odstránite nežiaduci povlak. Tento postup musíte opakovať aspoň dvakrát za deň, v ideálnom prípade po každom jedle.
Až neskôr prichádza na radkvalitná zubná kefkaa pasta, ktorej množstvo prispôsobíte veku dieťaťa.
Do troch rokov stačí dať na kefku pastu približne vo veľkosti zrnka ryže a pri väčších deťoch by to nemalo byť väčšie množstvo, než je hrášok.
NA ZAČIATOK LEN VODA
Ešte predtým, ako začnete používať detskú alebo klasickú zubnú pastu, vám do druhého roku dieťaťa postačí čistá voda. Zubár Mark Burhenne tvrdí, že viac ako pasta sú všeobecne pre čistotu zubov dôležité nite a zubná kefka, ktorá zabraňuje vzniku povlakov a čistí ústnu dutinu.
No či už sa rozhodnete používať zubnú pastu aj pred druhým rokom, alebo počkáte, v oboch prípadoch treba jej výberu venovať dostatočnú pozornosť. Na základe čoho sa teda rozhodnúť?
1. ŽIADNE FLUORIDY
Fluorid je prirodzený minerál, ktorý sa vyskytuje vo vode aj v potravinách. Okrem toho sa často pridáva aj do zubných pást, a to so zámerom eliminovať zubné kazy a čistiť ústnu dutinu.
Na druhej strane však treba povedať, že fluorid môže nepriaznivo vplývať na kognitívny vývoj detí a takisto sa podpisuje pod ochorenie známe ako fluoróza. Jej príznakmi sú biele škvrny na zuboch a v horšom prípade kazy.
Je preto pochopiteľné, že pri deťoch sa neodporúča používať zubnú pastu s obsahom fluoridov. Minimálne do dvoch rokov takúto pastu deťom nedávajte, prípadne sa o jej použití poraďte s lekárom.
2. BEZ SLS A ESENCIÁLNYCH OLEJOV
Hoci laurylsulfát sodný (SLS) ničí mikróby, eliminuje zubný povlak a podporuje penenie, podobné účinky sa od tejto látky očakávajú v prípravkoch ako sprchový gél, šampón či dokonca pracie prostriedky.
Navyše, chemikália je známa tým, že poškodzuje pokožku a takisto sa môže podieľať na vzniku žalúdočných vredov a vredov v ústach.
Je preto prospešnejšie, aby ste pre deti kupovali takú pastu, ktorá tieto chemikálie neobsahuje.
Podobne ako SLS, aj esenciálne oleje majú ako prírodná antibakteriálna látka svoje plusy. Ich výhoda je pri deťoch zároveň veľkou nevýhodou. Antibakteriálne účinky môžu narušiť zdravú ústnu mikroflóru, a tak poškodiť ústnu dutinu.
3. BRÚSIACE ČIASTOČKY
Množstvo klasických zubných pást, obzvlášť tých, ktoré sľubujú bieliaci účinok, obsahuje abrazíva. Ide o malé drsné čiastočky, ktoré síce zabezpečujú čistenie, ale na druhej strane môžu u detí poškodiť ich mladú zubnú sklovinu. Preto im vyberajte pastu, ktorá obsahuje len minimálne množstvo takýchto čiastočiek.
To, či je zubná pasta pre deti vhodná, zistíte vďaka označeniu RDA (relative dentin abrasion). Čím je hodnota RDA nižšia, tým menej abrazív sa v paste nachádza.
4. PARABÉNY A INÉ POTENCIÁLNE ŠKODLIVINY
Parabény sa správajú ako pohlavný hormón estrogén, preto ich veľké množstvo v tele môže viesť k hormonálnej nevyrovnanosti.
Nestála hladina hormónu vyvolala obavy spojené s vážnym narušením ženského aj mužského organizmu. A hoci sa tieto predpoklady doteraz nepotvrdili, ak máte k dispozícii detskú zubnú pastu bez parabénov, určite po nej siahnite.
To isté platí o sulfátoch, ktoré môžu podráždiť ústa aj pľúca. Ak ich zubná pasta neobsahuje, je to len dobré. V ideálnom prípade by sa v detskej zubnej paste nemali nachádzať ani umelé sladidlá, farbivá, lepok či sacharín.
5. LEN JEMNÉ CHUTE
Až do tretieho roku nemajú deti vyvinutú schopnosť vypľúvať. To znamená, že pastu a všetky chemikálie v nej prehltnú. Preto im zadovážte takú pastu, ktorá žiadne škodlivé látky obsahovať nebude.
Aby ste ich ušetrili od netradičných a príliš pikantných chutí, ako je napríklad mentol, kúpte im pastu s veľmi jemnou príchuťou. Dobrou voľbou môže byť neutrálna alebo ovocná príchuť.
Aj keď už máte vhodný bicykel a vaše dieťa vie, ako na ňom sedieť, do jazdy sa ešte nepúšťajte.
Aby ste mali úplnú istotu, že sa vášmu dieťatku nič nestane, stále ho držte za trup alebo pod rukami. Z očí ho nespúšťajte ani vtedy, keď budete mať pocit, že mu bicyklovanie už celkom ide.
Deti sa zvyčajne naučia bicyklovať medzi tretím až ôsmym rokom.Podľabývalej cyklistky Isly Rowntree by sa však mali naučiť jazdiť už do 6 rokov. Prečo? Neskôr sa totiž môžu stať oveľa viac opatrnejšími.
Viac ako vek však pri začiatkoch zohráva dôležitú úlohu fyzický a duševný rozvoj. To znamená, že dieťa musí mať vyvinutú koordináciu a musí o bicyklovanie samo prejavovať záujem. Ak však bicyklovať nechce, radšej s učením počkajte. Prílišný nátlak môže u dieťaťa vyvolať zbytočný stres.
AKO ZAČAŤ
V prvom rade sa uistite, že má dieťa správne nastavený bicykel. Isla Rowntree napríklad radí, aby malo dieťa bicykel bez pedálov. Vďaka tomu sa upriami na rovnováhu, a tak rozvíja svoju koordináciu. To, či ešte pred klasickým bicyklom uprednostníte trojkolku alebo pomocné kolieska, je na vás. Výhodou trojkoliek ale je, že sa dajú využiť už aj pri batoľatách, takže to môže byť pre ne istejší a bezpečnejší prechod k riadnemu bicyklovaniu.
Skvelým spôsobom, ako postupne prejsť ku klasickému bicyklovaniu, je aj kolobežkovanie. Aby ste sa o dieťatko nemuseli báť, vyberte mu kolobežku, ktorá bude preň bezpečná a zároveň pohodlná. Presne takou je napríklad kolobežka Mini Micro Classic, ktorá dokáže zatáčať pri prenášaní váhy a naklonení riadiacej tyče. Pokoj pre rodičov a hlavne bezpečnosť pre deti zaručuje fakt, že kolobežku navrhovali uznávaní konštruktéri s pomocou švajčiarskych lekárskych expertov.
Výberom kolobežky, trojkolky alebo bicykla sa to však nekončí. Ďalej treba skontrolovať brzdy a nastaviť výšku sedadla. Pri počiatočných jazdách ho dajte trochu nižšie. Pomôžete tak dieťaťu posúvať sa a v prípade kolízie aj rýchlo zastaviť. Na druhej strane vás ale upozorňujeme, aby ste sedlo nedávali veľmi nízko. Dieťa by sa tak príliš spoliehalo na svoje nohy a nevenovalo by sa učeniu.
Keď už máte bicykel nastavený, treba ešte dohliadnuť na správne držanie tela. V praxi to znamená, že dieťa bude môcť dočiahnuť na riadidlá a brzdy, a to bez toho, aby sa veľmi predkláňalo.
VÝBER SPRÁVNEHO MIESTA
Aj keď už máte vhodný bicykel a vaše dieťa vie, ako na ňom sedieť, do jazdy sa ešte nepúšťajte. Namiesto toho zvážte, kam sa vybrať. Správne miesto je pri prvom bicyklovaní veľmi dôležitou záležitosťou. Určite sa poobzerajte po nejakej pokojnej lokalite, kde vás nebudú rušiť davy. Okrem toho si zvoľte také prostredie, kde nebudú žiadne kopce, ani mierne. Vaša ratolesť by si mohla v nepozorovanej chvíli ublížiť.
Čo sa týka povrchu, hneď na začiatok zvoľte niečo pevné, napríklad asfaltovú cestu. Mäkší povrch, ako napríklad tráva, je síce spoľahlivejší pri pádoch, ale zároveň znemožňuje samotnú jazdu.
Pre úplnú istotu, že dieťatku sa nič nestane, ho v prvých momentoch držte za trup alebo pod rukami a vždy mu buďte na dosah. Zrak z neho nespúšťajte ani vtedy, keď máte pocit, že mu bicyklovanie už ako-tak ide.
No a posledná rada k samotnej jazde – nikdy dieťa nechráňte tak, že budete držať riadidlá. Je to nepraktické a napokon sa musí ono samo dozvedieť, na čo riadidlá slúžia a ako bicykel reaguje pri nakláňaní.
NA ČO NEZABUDNÚŤ
Predtým, než sa odhodláte k prvým pokusom, si ešte nezabudnite skontrolovať veci, ktoré doma jednoznačne nesmiete zabudnúť. Samozrejme, v prvom rade to je helma. Tá musí mať akurátnu veľkosť, aby sadla ako uliata. V prípade potreby ju ešte nastavte upevňujúcimi remienkami. To, že helma dieťatku naozaj pasuje, zistíte tak, že jej predná časť bude približne uprostred čela, nie viac ako jeden palec nad obočím.
Okrem helmy pre ešte väčšiu bezpečnosť nezabudnite ani na detské chrániče, a to hlavne na kolená a lakte.
Čo sa týka obuvi, dajte dieťatku pohodlné uzavreté topánky, ideálne tenisky. Šľapkám alebo hocijakým iným voľnejším topánkam sa vyhýbajte.
No a nakoniec posledná rada. Určite urobíte dobre, ak sa pri prvých pokusoch pridáte k deťom a pôjdete sa bicyklovať spoločne. Bude to pre nich povzbudenie a pre celú rodinu zas veľká zábava.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s dojčenským tovarom www.lalalukids.coma vyberte si z našej ponuky LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops a iných starostlivo vyberaných značiek pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Ak by vás zaújmalo viac článkov o svete detí a rodičovstve, nezabudnite sa príhlásiť na odber noviniek na konci stránky :)
Kým bežné čistiace prípravky sa so svojimi príbehmi veľmi neprezentujú, pri značke Nellie's je to presne naopak. Kanadská značka sa totižto môže pochváliť nielen ekologickým zložením a účinnosťou, ale aj tým, ako vznikla.
Keď James Roberts v roku 2005 zakladalznačku Nellie's, inšpirovali ho najmä dve ženy – jeho dcéra a mama Nellie. Robertsova matka bola stelesnením úprimnosti, jednoduchosti a už v tom čase vedela, ako žiť ekologickejšie. Preto aby si syn uctil jej celoživotnú prácu, pomenoval značku práve po mame Nellie.
Dcérka zas bola veľkou motiváciou pri vývoji čistiacich prostriedkov, ktoré sú vhodné aj pre deti. Roberts chcel také produkty, ktoré budú voči pokožke batoliat dostatočne jemné, no zároveň prinesú želaný účinok a odstránia akúkoľvek nečistotu. Zakladateľ súčasne dbal na to, aby čistiace prípravky neobsahovali dráždivé látky ako toxíny a fosfáty.
Tu sa ale príbeh značky Nellie's nekončí. Čistiace produkty, ktoré sa predávajú od Ameriky až po Kóreu, sú známe portrétom mamy Nellie a vyobrazením plyšovej ovečky a malého francúzskeho buldočka Nuggeta. Obe zvieratká s rodinou úzko súvisia – psík je rodinným maznáčikom a ovečka je zas najobľúbenejším zvieratkom Jamesovej dcéry.
Produkty Nellie's veľmi nepenia, no zato môžete rátať s oveľa väčšou koncentráciou účinných látok.
PREČO PRACIE PRÁŠKY?
Hoci v súčasnosti sú samozrejmosťou tekuté čistiace prostriedky, James Roberts sa vracia k tradičným pracím práškom. Hlavným dôvodom je, že značka sa nechce podieľať na zbytočnom míňaní vody a jej distribúcii po svete. Navyše, bežné tekuté prostriedky obsahujú až príliš veľa vody, dôsledkom čoho sa minimalizuje ich čistiaca sila.
Preto Nellie's ponúka hlavne „suché“ čistiace prostriedky, medzi nimi už spomínané pracie prášky alebo napríklad odstraňovač škvŕn v tyčinke. Prostriedky sa môžu pochváliť minimálne takou účinnosťou, akú dosahujú bežné prípravky.
Oproti nim však majú navrch v tom, že neobsahujú žiadne toxíny, fosfáty, sulfáty či syntetické vône. Šetrnejšie zloženie pritom chráni nielen pokožku, ale aj vašu práčku. A napokon – vďaka tomu, že látky sú biologicky rozložiteľné, nepoškodzujú ani životné prostredie.
NEMUSÍ TO PENIŤ
Či už ide o kozmetiku alebo čistiace prostriedky, mylnou domnienkou je, že tieto produkty musia peniť. Čím vyššia penivosť, tým viac bude čistenie účinnejšie. Tento predpoklad sa nezhoduje so skutočnosťou, pretože dôležité nie sú bublinky, ale vzájomné trenie materiálov.
Kombinácia takéhoto trenia a povrchovo aktívnych látok zabezpečuje, že prípravok prenikne k nečistote a škvrnám a pomôže ich tak odstrániť. Prílišné penenie môže tento proces znemožniť, a teda aj minimalizovať účinnosť prostriedkov.
Preto produkty Nellie's veľmi nepenia, no zato môžete rátať s oveľa väčšou koncentráciou účinných látok, ktoré dokonale odstraňujú škvrny a iné nečistoty. A aby ste vedeli, čo všetko sa v produktoch nachádza, výrobca uvádza ich kompletné zloženie.
Dôkazom úplnej transparentnosti je, že na svojom oficiálnom webe popisuje aj to, na čo tieto ingrediencie slúžia a aké účinky dosahujú.
SKÚSENOSTI
Chris pravidelne recenzuje kozmetiku aj čistiace prostriedky na portáli Safe Household Cleaning. No keďže ho trápi citlivá pokožka a pravidelný ekzém, hodnotí len prostriedky, ktoré sa prezentujú ako zdravotne nezávadné a ich zloženie je úplne transparentné.
V jednej recenzii sa upriamil aj na prací prášok od značky Nellie's. Na experiment použil jeden špinavý uterák a čierne nohavice. Ako dôkaz, že prášok naozaj účinkuje, priložil obrázky pred a po praní.
„Ako vidíte, uterák je zreteľne čistý a jasnejší a nohavice tiež vyzerajú oveľa žiarivejšie. Celkovo som s výsledkami spokojný,“píše Chris vo svojej recenzii.
Okrem toho ďalej vyzdvihuje sviežu vôňu a to, že prášok obsahuje len štyri ingrediencie, ktoré výrobca poctivo uvádza na obale. „Teší ma, že spoločnosť Nellie's je úplne transparentná, pokiaľ ide o prísady v ich výrobkoch. Väčšina výrobcov stále neuvádza všetky svoje prísady kvôli zlým priemyselným predpisom.“
A aby sa aj tento článok niesol v duchu poctivosti a transparentnosti, rozhodli sme sa osloviť ďalších spotrebiteľov, ktorí si produkty Nellie's zadovážili.
Prášok na pranie od značky Nellie's si kúpila aj zákazníčka Zuzana, ktorá okrem kvality zhodnotila aj cenu. „Pre prášok som sa rozhodla z dôvodu, že jeho základom je ľahká sóda. A keďže som bola spokojná, dokúpila som si aj rozjasňovač, ktorý pridávam hlavne pri praní bieleho oblečenia. Veci nie sú zašednuté a vynikajúco vyčistí aj biele ponožky pri nižšej teplote. Cena je v porovnaní s bežnými produktmi vyššia, no pri praní stačí malé množstvo, čím sa nepomer cien vykompenzuje.“
Na rozdiel od Zuzany, ktorá si zadovážila prášok a rozjasňovač, Kristína má doma tyčinku na pranie Nellie’s All-Natural Wow Stick. A hoci vyhľadáva overené značky a zopárkrát ju dokonca ekologické produkty sklamali, rozhodla sa tyčinku vyskúšať.
„Keď som potrebovala narýchlo očistiť škvrnu z oblečenia, siahla som po tejto tyčinke. Na moje prekvapenie, škvrna zišla raz-dva a úplne bez problémov. Veľmi sa mi páči praktickosť produktu. Tyčinku ľahko chytíte do ruky a očistíte presne to, čo potrebujete. Super je, že oblečenie potom už nemusíte dať prať do práčky. Produkt totiž po vyčistení nezanecháva žiadne stopy ani nepríjemný pocit od pracieho prostriedku.“
Rovnako praktickým pomocníkom môže byť tyčinka aj pre vás. A platí to napokon pri všetkých produktoch Nellie’s, ktoré si môžete kúpiť v našom e-shope Lalalu.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s dojčenským tovarom www.lalalukids.coma vyberte si z našej ponuky LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops a iných starostlivo vyberaných značiek pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Ak by vás zaújmalo viac článkov o svete detí a rodičovstve, nezabudnite sa príhlásiť na odber noviniek na konci stránky :)
V priebehu júna a júla niekoľko mamičiek testovalo naše Lalalu Premium podložky. A toto sú ich dojmy.
„Cibuľka včera zaspala na podložke. Nečudujem sa jej, je taká mäkká a príjemná na dotyk. A veru sa jej tam muselo dobre ležať, keď zaspala na dve hodiny.“
Ako sme už uviedli aj na našej facebookovej stránke, v priebehu júna a júla niekoľko mamičiek testovalo naše Lalalu Premium podložky. Svoje dojmy uvádzalina diskusnom fóre Modrého koníka. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo o podložkách povedali.
VHODNÁ PRE ALERGIKOV
Tak ako ostatní rodičia, aj mamina Linda sa stará o bezpečie a maximálne pohodlie svojho syna. No keďže je Markus alergik, treba mu izbu zariadiť s ohľadom na jeho zdravie.
Preto Linde padlo vhod vyskúšať našu podložku. „Potešila ma možnosť otestovať podložku z vysokokvalitného, zdravotne nezávadného materiálu, ktorý je dokonca aj hypoalergénny,“ píše vo svojej recenzii.
Markus sa s novou podložkou okamžite zoznámil.
Okrem toho sa Linde na podložke pozdáva jej celistvosť. Markus totižto zistil, ako rozdeľovať penové puzzle, a tak hranie prerušovalo neustále spájanie väčších dielikov. Pri podložke Premium sa ničoho takého báť nemusia – Linda so synčekom sa môžu venovať hračkám či spoločnému šanteniu, a to bez toho, aby ich niečo rušilo.
JEDNODUCHÉ ČISTENIE
Spomedzi mnohých iných výhod maminy neraz vyzdvihli jednoduché čistenie. „Deti papali brumíkov, omrvinky s džemom boli všade. Stačilo však zobrať vysávač, omrvinky povysávať, džem utrieť vlhčenými vreckovkami a podložka bola zase ako nová,“ opisuje svoju skúsenosť Zuzka, ktorá má doma 7-ročného chlapca a 5-mesačné dievčatko.
Báť sa nemusíte ani vtedy, ak sa dieťatko povracia alebo pociká. Na takéto nečistoty, ktoré sú u detí bežné, vám takisto postačí vlhčená utierka. A ako radia niektoré mamičky, pre dokonalú čistotu môžete miesto pretrieť dezinfekčným prostriedkom.
VODEODOLNÁ
Niektoré maminy sa s podložkou Lalalu Premium nepárali a rovno ju vzali aj von. Najčastejšie niekam pred dom, kde sa dieťatko mohlo osviežiť vodou. Napríklad ako malá Charlotte. Keďže bolo vonku veľmi teplo, mama jej na podložku dala lavór s vodou. Dievčatko malo takú radosť, že sem-tam vodu vyšplechlo aj mimo nádoby.
Nič sa však nestalo – podložka Lalalu Premium je vodeodolná, preto ju po každom takomto „incidente“ stačí utrieť handrou dosucha.
Malá Charlotte testuje vodeodolnosť našich podložiek.
Vodeodolnosť sa napokon vyplatí aj pri vyššie zmienených situáciách, keď sa dieťatko pociká, povracia alebo niečo vyleje. Materiál tieto nečistoty neabsorbuje a to isté platí aj o čistiacich prostriedkoch, ktorými budete podložku umývať.
DRŽÍ SVOJ TVAR
To, či podložka naozaj udrží svoj tvar, preverili mamičky hneď viackrát. Keďže do každej domácnosti prišla podložka zrolovaná, otázkou bolo, či sa vyrovná. No stačila len chvíľa a podložka bola pripravená na používanie. A to bez toho, aby sa krčila alebo aby ju rodičia museli nejako zaťažovať po stranách.
Svoju výdrž preukázala podložka aj v iných momentoch. Jedna mamina na ňu položila šmýkačku, iná zas podnožku, na ktorú si vyložila nohy. Samozrejme, ťažšie predmety zanechali stopy, ale po chvíli bola podložka zas ako nová.
SKVELÝ VZHĽAD
Jednoduchá, minimalistická, nadčasová a moderná – presne taká je podľa mamičiek podložka Lalalu Premium.
Viackrát sme si prečítali, že sivo-biela podložka sa skvele hodí do akejkoľvek miestnosti. Obojstranná potlač rovnako umožňuje rodičom otáčať ju podľa nálad alebo podľa toho, ktorý motív sa im viac hodí do interiéru.
Vzhľad pritom považujeme za veľmi dôležitý atribút. Veď ak môže byť praktická vec zároveň aj pekná, prečo si ju nezadovážiť? Navyše, ak si zaobstaráte funkčnú podložku s neutrálnym vzorom, poslúži vám viac rokov. Pri ďalšom bábätku si tak nemusíte kupovať nič nové.
MÄKKÁ A TEPLÁ
Podložka Lalalu Premium sa obzvlášť hodí do domácností, kde nie je podlahové kúrenie. A to najmä preto, že podložka dokáže dieťatko izolovať od studenej zeme. Na diskusnom fóre sa na tom zhodli recenzujúce mamičky, ktoré okrem schopnosti izolovať pri podložke vyzdvihli aj jej mäkkosť a pohodlie pri hre.
Detičky sa môžu spokojne šantiť, robiť kotúle alebo sa len tak váľať a nič sa im nestane. Príkladom je tento drobček.
AJ PRE AKTÍVNE MAMINY
Príjemným zistením pre nás bolo, že podložku si zamilovali nielen deti, ale aj maminy. Tie si okrem šantenia na podložke dopriali aj krátky tréning. A to je pre nás jasným dôkazom, že podložky Lalalu Premium sú skutočne funkčné a praktické.
Ak sa chcete presvedčiť o všetkých týchto kvalitách podložky Lalalu Premium,zaobstarajte si ju do vašej domácnosti. V našom Lalalu e-shope okrem nej nájdete aj mnoho iných. Stačí si len vybrať. :)
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s potrebami pre deti www.lalalukids.coma vyberte si z ponuky širokej ponuky potrieb pre novorodencov ako LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops až po kopec iných potrieb pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Keď rodič robí desiatu, mal by sa pýtať dieťaťa, na čo má chuť. Rodičia s deťmi jednoducho nekomunikujú. Ak dieťa uvidí, že stolujte a používate obrúsok, bude to robiť aj ono. A to najmä preto, že na začiatku života sa neučí zo skúseností, ale z napodobňovania, tvrdí dlhoročná učiteľka a vychovávateľka Anna Daráková.
Od vášho syna viem, že pred nástupom do družiny ste sa venovali mnohým aktivitám. Čo všetko ste doposiaľ učili?
Najprv som učila na 1. − 4. všetky predmety, potom anglický jazyk, neskôr hudobnú a výtvarnú výchovu na druhom stupni. Potom technickú prípravu dievčat, čiže varenie a starostlivosť o rodinu. A napokon aj matematiku na druhom stupni.
Čo z toho vás bavilo najviac?
Matematika. Bavila ma aj angličtina, ale odozva pri tomto predmete nebola taká rýchla. V matematike vidíte výsledok okamžite, no pri jazyku to trvá veľmi dlho.
V školstve pôsobíte vyše 40 rokov. Čo všetko ste sa museli naučiť vy, aby ste držali krok so žiakmi?
Dávnejšie som si urobila prvú atestačnú skúšku. V metodickom centre v Prešove som absolvovala všetky školenia, aké si len viete predstaviť. A to najmä preto, že som pracovala na všetkých pozíciách okrem riaditeľa školy. Dokonca mám aj špeciálne vzdelanie, pretože som učila nevidiace deti.
Ako ste sa museli takýmto deťom prispôsobiť?
Asi najzásadnejšou zmenou bolo, keď som začala učiť v autorskej triede, kde sa dáva žiakom slovné hodnotenie. Išlo o takzvanú alternatívnu školu, v ktorej sa učiteľ musí prispôsobiť tempu žiakov a zavádzať individuálny prístup. Je niečo celkom iné učiť dieťa, ktoré nevidí, má protézu alebo nevie udržať stolicu. Mala som však šťastie, pretože to boli veľmi dobré deti, ktoré sa taktiež vedeli mnohým veciam prispôsobiť.
V rámci tohto mesiaca sme sa vnašombloguvenovali disciplíne. Aký je váš prístup k deťom – ste skôr autoritatívna alebo presadzujete vzťahy založené na kamarátstve?
Sú momenty, keď vo výchove potrebujete autority, a momenty, keď je potrebné priateľstvo. Ideálna je kombinácia oboch prístupov. Nedá sa všetko postaviť na autorite, pretože všetky deti nemajú rovnakú povahu. No takisto platí, že ani úplné kamarátstvo nie je dobré, pretože niektoré deti potrebujú pevnú ruku.
A akými spôsobmi sa podľa vás dá dosiahnuť to, aby sa dieťa poučilo, no bez akýchkoľvek trestov?
Vtedy je vhodné vytvoriť skupiny, v ktorých sú rôzne typy pováh – výbušní, mierni aj tichí. V takejto skupine si každý nájde svoje miesto. Ten, čo je pokorný a tichý, sa snaží prispôsobiť vodcovi. A ak chce vodca niečo dosiahnuť, musí spomaliť a prispôsobiť sa tým slabším. Tichí a pokojnejší žiaci zároveň silnejších istým spôsobom umravnia.
Keď som mala naposledy v triede 18 žiakov, rozdelila som ich do piatich pracovných skupín. Boli tomu prispôsobené aj lavice. Deti samy o tom nevedeli. No bolo mojou prioritou, aby bola každá skupina vyvážená. Veľmi dôležité je aj to, aby sa dodržiavali pravidlá, ktoré si vopred stanovíte.
Do akej miery sa na výchove dieťaťa podieľa učiteľ, respektíve škola?
Dá sa to jednoducho vyjadriť percentami – 85 % výchovy prináleží rodine. Všetky základné návyky do života musí dieťa dostať doma. A to preto, že tam trávi väčšinu času až do šiestich rokov. Dieťa sa v tomto období neučí zo životných skúseností, ale z napodobňovania. Príklad – ak dieťa uvidí, že si doma všetci umývajú zuby, bude to robiť aj ono. Ak bude vidieť, že sa stoluje a používa obrúsok, urobí to aj ono.
Úlohou školy je, aby u dieťaťa upevňovala normy, ktoré sú spoločensky dôležité. Takže mu pomôžeme uložiť príbor tak, ako má byť, umývať si ruky alebo sedieť vzpriamene. Avšak základ musí prísť z domu. V školskej jedálni sa nám stáva, že dieťa vezme do rúk knedlík, ktorý namáča do omáčky, a tak je. Takéto spôsoby vidí aj doma. No keď ho upozorníte a poviete mu, že ľudia jedia inak, poučí sa. Treba na to čas.
Nemáte pocit, že rodičia sú akísi odmeranejší a čakajú, že škola sa o ich deti postará?
Ja vnímam problém skôr v tom, že rodičia deťom dávajú množstvo konzumných vecí, ako je napríklad značkové oblečenie. Ale keď sa sa ho spýtate, kam poobede ide, nevie. Keď sa ho pýtam, či sa doma nerozprávali o tom, čo má robiť, kam má ísť, povie mi: ,Nie, my sa doma nikdy takto nerozprávame.ʽ
Alebo sa stáva, že dieťa nevie, čo má na desiatu. A to je veľká chyba. Keď rodič robí desiatu, mal by sa pýtať dieťaťa, na čo má chuť. Rodičia s deťmi jednoducho nekomunikujú. Zarábajú peniaze, pekne ich obliekajú, chodia na dovolenky, no popritom sa zabúdajú s deťmi rozprávať. A ďalší hendikep je, že vždy hľadajú chybu u iného. Nie u seba alebo dieťa. Rodičia od učiteľov čakajú, že urobia to, čo im prikážu. No neuvedomujú si, že nejde ani tak o vedomosti, tie si nájdete dieťa na internete, ale o spôsob výchovy.
Ako by podľa vás mal vyzerať zdravý vzťah medzi rodičom a učiteľom?
V prvom rade by mal rodič poskytnúť učiteľovi všetky informácie o dieťati – kladné aj záporné. Na základe týchto informácií si potom učiteľ robí o dieťati diagnostiku. Na jedno dieťa platí zvýšenie hlasu, na iné úsmev alebo pohladkanie.
Veľmi dôležité je aj to, aby sa rodičia o dieťa zaujímali. Nielen o jedlo a oblečenie, ale najmä o vyučovanie a všetko s tým súvisiace – čomu dieťa rozumelo alebo nerozumelo, čo mu urobilo radosť, čo zažilo. Dieťa by si zo školy malo každý deň odniesť zážitok, najlepšie taký, s ktorým sa chce doma pochváliť. A ak aj príde niečo, čo ho nebaví, rodič by ho mal povzbudiť.
V prípade, že dieťa niečomu nerozumie, rodič by mal prísť za učiteľom a hľadať s ním riešenie. Ak sa ich názory líšia, musia hľadať kompromis.
Samozrejmosťou dnešnej doby sú technológie. Stáva sa vám, že dieťa príliš lipne na mobile alebo tablete?
To záleží od autority učiteľa. Ja im vždy na začiatku roka vysvetlím, že proti ich telefónom nič nemám, ale požadujem, aby počas hodiny s telefónmi ani tabletmi nepracovali. Ak to dieťa poruší, nájdeme spôsob, ako situáciu riešiť. U nás platí pravidlo, že mobil sa vezme do riaditeľne, a tam si ho musí vyzdvihnúť rodič.
Naviac sa tento technologický trend prejavuje počas prestávok, keď sa deti venujú rôznym nevhodným hrám. Sprievodným dôsledkom technológií je aj to, že deti sa prestávajú zaujímať o pohyb, nezúčastňujú sa telesnej výchovy. Jednoducho donesú potvrdenie, že nemôžu cvičiť, a to bez udania dôvodu. A keď učiteľ cvičí so žiakmi, tieto deti sa ďalej hrajú na telefónoch. Nie som proti technológiám, no treba ich využívať s mierou a rozumom.
A čo koncentrácia na hodinách? Ako dosiahnuť to, aby dieťa zostalo pozorné celých 45 minút?
Ak sa na tú hodinu pripravíte, je to možné. Na výtvarnú výchovu so staršími žiakmi som si pripravila nejakého umelca, vysvetlila som im teóriu, na interaktívnej tabuli som im ukázala diela. Následne som ich podnecovala k tomu, aby samy vyjadrili vlastné pocity, myšlienky, nálady.
Na hudobnej to isté. V jednej triede som učila hudobnú tri roky. Bolo to úžasné, opísať atmosféru v tej triede je ťažké. Osnovy si treba trochu prispôsobiť – netreba deti do ničoho tlačiť. Klasiku stačí prebrať informatívne, a potom sa venovať tomu, čím ony žijú. Takisto ich treba viesť, pochváliť a dovoliť im, aby sa zapájali, pretože to deti chcú.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s dojčenským tovarom www.lalalukids.coma vyberte si z našej ponuky LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops a iných starostlivo vyberaných značiek pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Ak by vás zaújmalo viac článkov o svete detí a rodičovstve, nezabudnite sa príhlásiť na odber noviniek na konci stránky :)
Vďaka kvalite, nadčasovosti a možnosti viacnásobného použitia vám detská výbava vydrží celé roky.Vďaka kvalitnému materiálu budete mať istotu, že predmety nijako neohrozia zdravie vášho dieťatka. S kvalitou takisto súvisí aj jednoduché skladovanie a čistenie.
ZDRAVIE NA PRVOM MIESTE
Nech už hovoríme o potravinách, výbave či hračkách, iste nám dáte za pravdu, že zdravie bábätka je na prvom mieste. Preto sa musíte pri kúpe akéhokoľvek sortimentu uistiť, že jeho zloženie nebude pre dieťaťa nebezpečné.
Obzvlášť veľký pozor si dávajte na výskyt látok, pri ktorých je isté alebo veľmi pravdepodobné, že môžu negatívne vplývať na zdravie dieťaťa. Do tejto skupiny patrí aj syntetická chemická látka Bisfenol A (BPA). Tánarúšafungovanie žliaz, ktoré produkujú hormóny regulujúce metabolizmus, rast či spánok.
Zazubné kefky The Brushiessíce zaplatíte 8 eur, no nemusíte sa obávať žiadnych škodlivých látok. V zložení kefiek, ktoré sa vyrábajú z certifikovaného potravinárskeho silikónu, totižto nenájdete spomínaný Bisfenol A ani ftaláty.
Zubné kefky The Brushies sú vhodné pre deti od 4 týždňov do 4 rokov.
To isté platí aj o silikónovom riadeChouchouattiod Lalalu. Pri jeho kúpe jednorazovo investujete vyššiu sumu. No keďže sa taktiež vyrába zo 100 % nezávadného potravinárskeho silikónu, ani jeho zloženie nemôže dieťatku nijako ublížiť, a preto sa táto investícia bez pochýb vyplatí.
Pri niektorých plastoch hrozí, že škodlivé látky preniknú na povrch formou výparov. Polyetylénová pena s nízkou hustotou (PE pena) je však materiál, pri ktorom nemusíte mať žiadne obavy. Jej jednoduchá molekulová štruktúra si nevyžaduje chemické prísady ako ftaláty alebo plastifikátory.
A práve z netoxickej XPE peny sú vyrobená aj podložka na hranie Malé Mestood Lalalu. Zárukou úplnej bezpečnosti je, že podložky sú zabezpečené protišmykovou vrstvou a oblými hranami.
Podložka na hranie s motívom Poníky a opice.
VYDRŽIA ROKY
Kým niektoré podložky na hranie sú vyrobené z PE peny, iné sa zas vyrábajú z pamäťovej peny. Podobne ako polyetylén, aj pamäťová pena je zdravotne nezávadný materiál. Okrem nulovej škodlivosti je jeho veľkým benefitom vysoká kvalita, vďaka ktorej materiál bude slúžiť roky.
Samozrejme, o to, aby vám podložky vydržali naozaj dlho, sa musíte pričiniť dôkladnou starostlivosťou. No keďže podložky sú vodeodolné a akékoľvek nečistoty jednoducho zotriete vlhkou utierkou, nemyslíme si, že to bude problém.
A ešte jedna dôležitá informácia. Ak bojujete s dilemou, či kupovať do domácnosti ďalší plastový výrobok, a tak nepriamo znečisťovať planétu, treba si uvedomiť, že zbaviť sa úplne plastov je prakticky nemožné.
A napokon keď vezmete do úvahy kvalitu, nadčasovosť a možnosť viacnásobného použitia, podložka na hranie nemusí ani po rokoch skončiť medzi nepotrebnými vecami.
NEPODLIEHAJÚ MÓDNOSTI
Aby ste si boli istí, že detské veci použijete viac ráz, musíte okrem kvality brať do úvahy aj ich vzhľad. Je totižto jasné, že detská výbava podlieha trendom a módnosti.
Samozrejme, hravé vzory budú deti milovať vždy. No ak chcete naozaj výbavu, ktorú s vytiahnete aj o pár rokov, stávkou na istotu sú neutrále vzory alebo motívy, ktoré sa neustále opakujú.
Zo sortimentu Lalalu ako príklad vyberáme skladacie podložky na hranie, ktoré sa vyznačujú jednoduchým farebným prevedením. Alebo sa obzrite po podložkách Premium, pri ktorých neutrálnu sivú a bielu farbu dopĺňa minimalistický vzor hviezd.
Minimalistický dizajn skladacích podložiek Lalalu sa neomrzí ani po rokoch
Farebná neutrálnosť a jednoduchosť prevedenia sú typickými vlastnosťami aj ďalších produktov, ktoré nájdete v e-shope Lalalu. Za všetky spomeniemesilikónovú misku (okrem zelenej a modrej farby ju nájdete aj v sivej či oranžovej farbe) či multifunkčnú detskú stoličku (v dvoch neutrálnych farbách).
Investovať do drahších vecí sa teda oplatí nielen preto, že bude vaše dieťatko v bezpečí. Ak vyberiete kúsok, ktorý bude aj po rokoch vyzerať pekne, môžete ho využiť pri ďalších deťoch, a tak napokon ušetriť.
Detské nosiče sa stali pre mnohých rodičov nevyhnutnosťou. Ich princíp spočíva v tom, že rodič má dieťatko pripevnené o telo bez toho, aby ho musel stále pridržiavať rukami. Je preto pochopiteľné, že nosiče sú skvelými spoločníkmi na dlhé prechádzky alebo túry. Siahnuť po ňom však môžete kedykoľvek, keď potrebujete mať ruky voľné a dieťatko úplne v bezpečí.
Čo je ešte lepšie, v súčasnosti sa vyrábajú multifunkčné nosiče, ktoré môžete prispôsobiť vašim aktivitám a potrebám. Bedrový nosič Pognaevyužijete až tromi rôznymi spôsobmi, a to ako bedrový sedák, ako krížovo viazaný nosič na jedno rameno alebo ako pevne zafixovaný nosič.
Bedrový nosič Pognaevyužijete ako bedrový sedák, krížovo viazaný nosič alebo ako pevne zafixovaný nosič.
Značka Pognae pritom dbá na to, aby boli nosiče anatomicky tvarované. Vďaka tejto vlastnosti sa výrobca snaží zabezpečiť zdravý vývin detskej chrbtice a zároveň odľahčuje ramená rodičov.
PRAKTICKÉ NA ČISTENIE A SKLADOVANIE
O dôležitosti vysokokvalitného materiálu sme sa zmienili viackrát a túto vlastnosť nevynecháme ani tentoraz. Pretože tak ako pre zdravie či výdrž je kvalita materiálu jedným zo základných predpokladov bezproblémového čistenia a skladovania. A platí to nielen pri vodeodolných podložkách na hranie, ktoré jednoducho zrolujete a odložíte.
Týka sa to aj detského náčinia, ako je napríklad silikónový riad alebo zubná kefka. Ako sme spomínali vyššie,kefky The Brushiesajsilikónový riad Chouchouatti sa vyrábajú z bezpečného potravinárskeho silikónu. Vďaka tomu môžete oba predmety čistiť v umývačke riadu. Navyše, misku zo setu môžete vkladať aj do mikrovlnky, mrazničky alebo chladničky.
Misku s vekom a lyžičkou môžete čistiť v umývačke riadu.
Materiál teda nielen jednoducho očistíte, ale vďaka odolnosti voči mrazu a vysokým teplotám ho aj ľahko uskladníte.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s dojčenským tovarom www.lalalukids.coma vyberte si z našej ponuky LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops a iných starostlivo vyberaných značiek pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.
Ak by vás zaújmalo viac článkov o svete detí a rodičovstve, nezabudnite sa príhlásiť na odber noviniek na konci stránky :)
Viac ako chovanie detí je dôležité správanie rodičov. Čo robia, ako sa s deťmi rozprávajú alebo aké príklady im dávajú.
Namiesto toho, aby sme sa zamysleli nad tým, ako vychovať z dieťaťa rešpektovaného človeka, uvažujeme o fungujúcich trestoch. Aspoň to tvrdí skúsený psychiater Alvin Rosenfeld, podľa ktorého mnohí rodičia považujú disciplínu za nástroj, ktorým napravia zlé správanie svojich detí. Tento prístup je však nielen nesprávny, ale aj neúčinný.
Viac ako chovanie detí je totiž dôležité správanie rodičov. Čo robia, ako sa s deťmi rozprávajú alebo aké príklady im dávajú – to všetko rozhoduje o tom, či budú deti vyvádzať alebo poslúchať.
DOBRÉ A ZLÉ ZÁMERY
Hneď potom, ako si uvedomíte skutočnú podstatu disciplíny, je dôležité zamyslieť sa aj nad tým, čo ňou chcete dosiahnuť. A možno aj v tomto prípade vyvrátime vaše doterajšie domnienky.
Cieľom efektívnej disciplíny totižto nie je potrestať dieťa a vyvolať v ňom pocit viny, hanby, opustenia (zvlášť pri bábätkách, ktoré sú na rodičov silno naviazané) či nedôvery. Práve naopak. Vedením k disciplíne by ste sa mali snažiť zmeniť správanie dieťaťa k lepšiemu a prehlbovať s ním vzájomnú dôveru. Pri usmerňovaní dajte preto dieťaťu najavo, že upozornenie smeruje k jeho správaniu a nie je osobné.
Novinárka Laura Flynn McCarthy na portáli Working Mother tiež pripomína, že rodičia by efektívnou disciplínou mali u dieťaťa podporovať nezávislosť, odolnosť, charakter a správne hodnoty.
TVRDÉ TRESTY ROZHODNE NIE
Už v roku 1989 Organizácia spojených národov prostredníctvom Výboru pre práva dieťaťa vyzvala všetky členské štáty, aby prispeli k zamedzovaniu telesných trestov u detí. Namiesto nich je podľa OSN dôležité upriamiť sa viac na vzdelávacie programy o pozitívnej disciplíne.
Hlavným dôvodom, prečo sa neuchyľovať k fyzickým trestom, sú ich negatívne vplyvy. Tie môžu mať krátkodobé, ale aj dlhodobé následky. Z krátkodobých dôsledkov sú to najmä rany a bolesť, ktoré môže na dieťati bitka zanechať.
Fyzické tresty sa taktiež odzrkadľujú aj na psychickom vývoji vášho dieťaťa. Podľa portálu Healthychildren.org sa častá bitka prejavujetak, že dieťa má zvýšenú hladinu hormónov vyvolávajúcich toxický stres.
Z dlhodobého hľadiska môže opakované fyzické násilie zapríčiniť aj zníženie IQ a objemu šedej hmoty na mozgu, ktorá ovplyvňuje mieru sebakontroly.
Ideálne preto bude, ak fyzické tresty úplne vynecháte. Inak sa môže prvotný zámer obrátiť proti vám a dieťa bude hnevlivé a agresívne. V horšom prípade sa dokonca deti môžu stať agresívnymi až natoľko, že niekoho napadnú.
AKO VIESŤ DETI K DISCIPLÍNE?
Zámerom tohto článku určite nie je len šírenie povedomia o tom, že fyzické tresty nie sú správnym spôsobom dosahovania disciplíny. Prinášame vám aj niekoľko užitočných rád, ktoré sa týkajú efektívneho a hlavne bezbolestného vedenia k lepšiemu správaniu. Tu sú:
Chváľte deti za ich dobré správanie – namiesto toho, aby ste deti pre niečo zlé karhali, ich za dobré skutky pochváľte. Vďaka tomu si zapamätajú, čo je správne.
Nepoužívajte hanlivé slová – tak ako treba vynechať fyzické násilie, nepoužívajte ani hanlivé slová. Tie síce fyzicky dieťaťu neublížia, no môžu na ňom zanechať rovnako vážne psychické následky.
Ignorujte – deti si často svojím (zlým) správaním chcú len vydobyť pozornosť rodiča. Preto je na mieste v takýchto situáciách dieťa ignorovať. Samozrejme, ak spozorujete, že je ohrozená bezpečnosť zdravia alebo cudzieho majetku, treba dieťa upozorniť.
Aplikujte dôsledky – dôsledky, ktoré ste dieťaťu vysvetlili pri určovaní vzájomných pravidiel, by ste mali aplikovať čo najskôr. Ak teda dieťaťu zakážete hračky, hneď ako sa začne správať nepekne, vezmite mu ich. Deti však nikdy nekarhajte odobratím jedla alebo samotou. Pri stanovovaní si pravidiel a dôsledkov sa tiež presvedčte, že dieťaťu je všetko jasné.
Úmyselné vs neúmyselné – pri zavádzaní disciplíny je potrebné zvážiť vek dieťaťa. Podľa veku budete vedieť určiť, či sa dieťa naozaj správa zle alebo sú jeho skutky neúmyselné. Ak napríklad dvojročné batoľa zvalí pohár s vodou, s veľkou pravdepodobnosťou ide iba o jeho hravosť, ktorá je súčasťou prirodzeného vývoja.
Ukážte a vysvetlite – ako sme už vyššie naznačili, detské správanie do veľkej miery ovplyvňuje rodičovský príklad. Preto aby dieťa vedelo, čo je a čo nie je správne, dostatočne mu všetko objasnite. V ideálnom prípade mu takéto správanie znázornite alebo vysvetlite na príklade.
Ak ste si pri čítaní tohto článku spomenuli na nejakú drobnosť pre svojho drobca, ktorú by ste potrebovali, navštívte náš E-shop s potrebami pre deti www.lalalukids.coma vyberte si z ponuky širokej ponuky potrieb pre novorodencov ako LALALU podložiek na hranie, prostriedkov na pranie Souldrops až po kopec iných potrieb pre bábätká aj staršie deti.
Teraz so zľavovým kódom BLOG5 získajte navyše aj 5% zľavu na celý nákup.